Nasza świetlica w Kozłowie

Co to jest komunikacja? Jak powstają plotki? Jak zrobić witraż? A może pokażę Ci swój las w słoiku?

To tylko niektóre spośród wielu ciekawych tematów zajęć na naszej cegiełkowej świetlicy, która od września 2021, działa w budynku OSP w Kozłowie.

Jednym z najważniejszych celów statutowych naszej Fundacji jest wyrównywanie szans na rozwój i edukację dla dzieci z naszej okolicy. Wiemy jak ważna w dobie cyfryzacji i szalonym tempie życia jest nauka.

Wraz z przyjaciółmi – wolontariuszami chcemy poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo dzieciaków w zajęciach świetlicowych poszerzać ich horyzonty. Ich kreatywność, zapał i empatia dodają nam skrzydeł i sprawiają, że w każde świetlicowe działanie angażujemy nasze gorące serca.

Zajęcia Wakacyjne 2022

Od początku istnienia Nasza Fundacja, przede wszystkim skupia się na dzieciach, angażując się w ich proces wychowawczy i rozwojowy. W naszych głowach powstają projekty, poprzez które aktywizujemy okoliczną młodzież i dzieci. W okresie wakacyjnym na naszej świetlicy prowadziliśmy Zajęcia wakacyjne, podczas których rozwijaliśmy talenty naszych małych podopiecznych poprzez zabawę.

Dzieci wykonały np. przepiękne girlandy z własnymi imionami. Konstruowały, lepiły i malowały wybuchające wulkany, tworzyły talerzyki.

Kreatywność ich pracy oraz opowieści nie miały końca. Dzieciaki! Uwielbiamy pracę z wami!

Wakacje za nami. To były miesiące świetnej zabawy spędzone pod okiem animatorów. Byli również z nami wyśmienici goście, min. OSP Pustynia pokazała nam swoje wielkie serducho, ogromną wiedzę oraz super podejście do naszych podopiecznych.

Dzieci nauczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy. Mogły przymierzać stroje oraz zwiedzić wóz strażacki. Jesteśmy Fundacją, POMOC to nasze drugie imię. Dziękujemy strażakom za integrację. Był też tydzień baśniowy, ekologiczny, empatii, oraz dobroczynności. Był smaczny obiadek, by nasze brzuszki nie były głodne.

Czas spędzony z dziećmi podczas ZAJĘĆ WAKACYJNYCH był dla nas CZASEM WYJĄTKOWYM!