Nasi podopieczni

Nasi podopieczni to dzieci i młode osoby z gminy Dębica. Każde z nich zmaga się ze schorzeniami ograniczającymi ich sprawność i samodzielność. Naszym zadaniem jest pomoc w rozwoju i powrocie do zdrowia, by łatwiej było im kroczyć w dalszych etapach życia.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ich sylwetkami oraz do wsparcia.

Dominik Bystrek

Dominik urodził się 19.05.1995. jako wcześniak. Cierpi na retinopatię wcześniaczą i jaskrę, przez co od urodzenia stan jego ciągle się pogarszał. Obecnie Dominik jest osobą niewidomą – tylko lewe oko widzi światło i cienie, drugie jest całkiem niewidome.

Dzięki współpracy z Fundacją Gorąca Cegła Dominik przeszedł operację ściągnięcia zaćmy i wstawienia sztucznej soczewki w lewe oko. Naszymi celami jest zbadanie dalszych możliwości poprawienia stanu wzroku Dominika oraz jego aktywizacja zawodowa i społeczna.

Kuba Szymaszek

Kuba jest czternastoletnim chłopcem cierpiącym na zespół Holta-Orama. Urodził się z niedorozwojem kończyn górnych i dziurą w sercu. Z powodu problemów kardiologicznych już jako niemowlę przeszedł dwie operacje serca.

Ręce Kuby nie są w pełni wykształcone: oba  przedramiona są skrócone i wykręcone, nie posiada kciuków.

Opiekunem prawnym Kuby jest jego dwudziestotrzyletni brat Karol, który przejął nad nim pieczę po śmierci ojca i wylewie matki.

Obecnie mama wymaga stałej opieki pielęgnacyjnej, za którą odpowiada siostra chłopców, dwudziestoletnia Ola.

Rodzina mieszka w niewielkim mieszkaniu (nieco ponad 30m2), niedostosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej oraz wymagającym pilnego remontu.

Stan kończyn Kuby ze względu na ciężką sytuację rodzinną dotychczas nie był regularnie kontrolowany.

1. października chłopiec odbędzie konsultację w Europejskim Instytucie doktora Paley’a w Warszawie.

Operacje ratujące osoby ze schorzeniami podobnymi do Kuby kosztują od kilkuset tysięcy do nawet dwóch milionów złotych.

W naszej akcji chcemy zebrać chociaż część kwoty z morza potrzeb rodziny Kuby, by pomóc mu w powrocie do sprawności i samodzielności.